חופשה בירושלים

ירושלים, בירת ישראל, היא העיר הגדולה ביותר בארץ. ירושלים היא גם מקום משכנם של רוב מוסדות התרבות המרכזיים בישראל כגון מוזיאון ישראל, אחד מהמוזיאונים לאומנות המובילים בעולם , מוזיאון יד ושם שמחזיק במאגר המקיף ביותר בעולם לענייני השואה, הספרייה הלאומית, סינמטק ירושלים אשר מתפקד גם כארכיון הסרטים הלאומי של ישראל, המוזיאון לאמנות האסלאם ועוד.

ירושלים היא גם מקום מושבן של מספר רב של תזמורות ותיאטראות וביניהן: תיאטרון ירושלים, תיאטרון החאן, התזמורת הסימפונית ירושלים, תזמורת הבארוק ירושלים, קבוצת התיאטרון הירושלמי, תיאטרון הקרון ועוד. הפעילות התרבותית של ירושלים מתקיימת במקומות רבים בעיר והיא מגוונת מאוד, והעיר מתאפיינת במיוחד בירידים ובפסטיבלים אשר מתקיימים בה מדי שנה, כמו למשל פסטיבל ישראל , יריד חוצות היוצר , פסטיבל הקולנוע ירושלים אשר מתקיים כל קיץ בסינמטק ירושלים ומארח קולנוענים מכל רחבי העולם, ועוד.

בירושלים מספר מתחמי בילוי בהם מרוכזים בתי הקפה המסעדות והפאבים בעיר. בין מתחמים אלו ניתן למנות את מדרחוב בן יהודה, ורחוב נחלת שבעה במרכז העיר, וכן את קניון מלחה, המושבה הגרמנית, ואזור התעשייה בתלפיות. לירושלים נוסף לאחרונה מתחם בילויים וקניות חדש ויוקרתי במתחם ממילא-שדרות אלרוב, אשר הפך במהירות לאחד ממוקדי הקניות המרכזיים בעיר בעיקר בזכות סמיכותו לשער יפו ומגדל דוד. בשנים האחרונות התרחב אזור הבילוי במרכז העיר לכיוון רחוב שלומציון המלכה והרחובות היוצאים ממנו - המהווים את לב אזור הפאבים והברים של ירושלים.

בשנת 2010 דורגה ירושלים במקום הראשון ברשימת "הערים הטובות ביותר לטיולים ולפנאי" של המגזין "Travel + Leisure", בקטגורית "אפריקה והמזרח התיכון". באותה השנה דורגה ירושלים על ידי אתר האינטרנט TripAdvisor במקום השביעי ברשימת הערים הטובות בעולם בקטגוריה "תרבות וביקור באתרים תיירותיים". כמו כן, העיר נבחרה לשמש בירת התרבות הערבית לשנת 2009.

חופשה בירושלים היא דרך נהדרת להכיר את העיר ולגלות חלק מאוצרותיה. פרטים על לינה בירושלים תמצאו בעמוד מלונות בירושלים.