התקשרו אלינו:

צלילה באילת

אילת היא המקום הקלאסי לצלילה בים. שמש נצחית בוקעת מעבר להרי מואב ושוקעת אל תוך הרי אילת ובדר"כ מחממת את הים, את העיר ואת תושביה ותייריה. בין גלי הים האדום חבויה שונית אלמוגים מהיפות בעולם, שהפכה לאחד מאתרי הצלילה המבוקשים בעולם, בזכות המפרצים והמבוכים, הקניונים העמוקים ושפע הדגים המרהיבים השוחים בנחת בין אלמוגיה ההדורים. הקסם שובה את הלב ברגע, והשקט התת מימי משכר.

שמורת חוף אלמוג

שונית האלמוגים באילת המשתרעת לאורכם של כ- 1200 מ' מרצועת החוף, היא אחת השוניות הצפוניות ביותר והיחידה בישראל ולכן הוכרזה כשמורת טבע. השונית הפכה לאתר עלייה לרגל של המאמינים בטבע הימי ובהם צוללנים חובבים ומקצוענים ומשנרקלים מתחילים ומתקדמים. השונית מורכבת מקיר אלמוגים ראשוני הצונח לעומק של 3-4 מ' אחריו פרוסה רצועת חול ובה שני סלעי ענק (הידועים כיהושוע ומשה) ומעברה קיר אלמוגים נוסף ותלול הצולל לעומק של כ-35 מ'. האלמוגים המדהימים יוצרים מעין "גנים" צבעוניים שהתברכו בשלל דגים ססגוניים, וביצורים ימיים מופלאים. בג'ונגל התת ימי הזה יש כ-270 מיני אלמוגים, ביניהם חבוי מבחר עצום של בתי גידול ושוחים בו לא פחות מ-2,500 מינים של בעלי חיים ימיים (חלקם ייחודים לים סוף), ובהם צבי ים, קיפודי ים, צדפות, שושנות ים, סרטנים, ספוגים, דיונונים, תמנונים, דגים טרופיים ואפילו כמה דולפינים חייכנים שהופכים את הצלילה באתר לחוויה מיוחדת במינה. בשונית יש כמה אתרי צלילה בולטים כמו צמד הסלעים יהושוע ומשה, אליהם ניתן להגיע דרך גשר מיוחד בחלקה הצפוני של השמורה, והגנים היפניים שבחלקה הדרומי שקיבלו את שמם משום הדמיון של גן האלמוגים לגן יפני. הגנים הם אתר הצלילה הגדול והשמור ביותר באילת והם משתרעים על פני שתי מדרגות עומק באורך 500 מ'. כיוון שהשונית היא מערכת אקולוגית סבוכה ועדינה שכל חריגה עלולה לגרום תגובת שרשרת שלילית, חלים במקום כללי זהירות קפדניים המותאמים למאזן האקולוגי הטבעי, ויש גם בקרה על מספר הצוללים במקום.

אתר המערות, אתר פופולרי ונוח הקרוב למסוף טאבה ובו 2 מעברים תת מימיים בשונית שאחד מהם ניתן לחצות בצלילה.

גן הצלופחים, נמצא מצפון לשמורה, מול מועדון הצלילה אקווה-ספורט, ובו ניתן להבחין ביער של צלופחים העומדים זקופים. כ-80 מטר מקו החוף, במים רדודים, שוכנת תלולית חול, עליה מתגורר מספר מרשים ביותר של צלופחים המזדקרים מהקרקעית (האתר שימש בסיס למחקרה שלד"ר יוג'ין קלארק מהנשיונל ג'יאוגרפיק). כל שצריך הוא להתקרב בזהירות, לקפוא במקום ולהמתין לראשים הנעים מצד לצד. התקופה המעניינת ביותר היא באביב, בעונת החיזור והרבייה.

המגדלור, הנמצא בתחילת החוף הדרומי ובו שני מסלולים מעגליים עם כניסות מסומנות.

הסטי"ל, שהוא כלי שיט של חיל הים שהוטבע בשנת 1994 מול המרינה הדרומית.

פרדייז, הסמוך לסטי"ל והוא אחד האתרים המתויירים.

.

בחוף הצפוני ממש לא רחוק מכלובי הדגים של ערדג ממוקם אתר החבלים, חבלים ששמשו בעבר לקשירת אוניות בתוספת רשתות דגים, אתר צלילה מרשים ברמה של שארם. זהו אתר ממנו יוצאים פעורי פה, הכולל משט בין אלמוגים רכים המדהימים ביופיים. הוא ממוקם בחוף הצפוני, וניתן להגיע אליו באמצעות סירה בלבד. עדיין בחוף בצפוני מול השקם, גן הפסלים של רפפורט, אוסף של כלים כבדים המונח על הקרקעית ולא רחוק מאזור זה הפירמידה, דובק קוראל.

Malon Logo